Znajdź nas

Kandydat

Oferta edukacyjna

 

Rekrutacja 2019/2020

Liceum Ogólnokształcące 

 

 

Wybór szkoły średniej nie musi być trudny!
Zapisz się już dziś i zacznij z nami naukę od września.


W roku szkolnym 2019/2020 będziesz się uczyć w nowoczesnym budynku dostosowanym do Twoich potrzeb, otoczonym pięknym ogrodem, boiskiem i parkingiem.

Zapewniamy Ci wysoki poziom nauczania, komfortowe warunki nauki, estetyczne pomieszczenia, przyjazne grono pedagogiczne, a przy Twoim zaangażowaniu - stuprocentową zdawalność na maturze.

Nauka w mało liczebnych klasach stwarza możliwość indywidualnej pracy z każdym uczniem co wpływa na efektywność nauki.

Liceum Ogólnokształcące Bielskiej Szkoły Menedżerów w roku szkolnym 2019/2020 w zakresie obowiązkowych rozszerzeń przedmiotów informuje, że ostateczny rodzaj rozszerzeń będzie ustalony na pierwszych zajęciach, zgodnie z wyborem większości uczniów.

Przedmioty rozszerzone dla uczniów po Szkole Podstawowej realizowane od pierwszego roku nauki, natomiast przedmioty rozszerzone dla uczniów po Gimnazjum realizowane od drugiego roku nauki.

Zapoznaj się z ofertą BSM!

 

Liceum Ogólnokształcące Bielskiej Szkoły Menedżerów w roku szkolnym 2019/2020 proponuje atrakcyjne zajęcia dodatkowe z:

  • Bezpieczeństwa publicznego - zajęcia dają możliwości i kompetencje, które ułatwiają podjęcie pracy np. w policji, straży pożarnej czy straży granicznej. Uczniowie poznają wiedzę z zakresu kryminalistyki i kryminologii. Zajęcia praktyczne prowadzone są w laboratorium kryminalistycznym Wyższej Szkoły Finansów i Prawa. Ponadto chętni mogą uczestniczyć w kursach strzelectwa w nowopowstałej strzelnicy laserowej. Zainteresowania i uzyskaną wiedzę warsztatową licealiści w przyszłości mogą profesjonalnie poszerzać w ramach studiów w WSFiP na kierunkach prawo i bezpieczeństwo wewnętrzne /stopień licencjacki i magisterski/.
  • Informatyki - zajęcia są kierowane do młodzieży, która swoją przyszłość chce związać ze środowiskiem informatycznym; są przedsiębiorczy, pomysłowi i gotowi działać
    w oparciu o nowe technologie informacyjne. Zajęcia łączą wiedzę teoretyczną  z nabywaniem umiejętności praktycznych, które prowadzone są w pracowniach komputerowych

    o wysokich standardach zinformatyzowania. W tym roku dodatkowe zajęcia z grafiki komputerowej i reklamy. W ramach zajęć praktycznych przewiduje się również spotkania młodzieży ze specjalistami z dziedziny informatyki.
  • Samoobrony - zajęcia dają umiejętności związane z poznawaniem sztuk walki, ale też kształtują w uczniach umiejętność panowania nad sobą, swoim ciałem i emocjami oraz uczą właściwego wykorzystywania zdobytych umiejętności.
  • Ratownictwa medycznego - zajęcia kształcą w uczniach podstawowe umiejętności pozwalające udzielić pomocy drugiemu      człowiekowi. Tego rodzaju umiejętności nabyte pod okiem specjalistów są niezwykle pożądane i zawsze przydatne. Młodzież uczy się jak profesjonalnie i bez lęku udzielać pierwszej pomocy a tym samy ratować ludzkie życie.
  • Ekonomii (finanse i rachunkowość) - zajęcia przygotowują uczniów do pracy w bankach, instytucjach finansowo-księgowych różnych podmiotów gospodarczych. Uczeń nabywa wiedzę z zakresu rachunkowości, która wraz z umiejętnościami praktycznymi pozwala wspinać się po szczeblach wymarzonej kariery w biznesie. Zajęcia prowadzi wyspecjalizowana kadra wykładowców, która kształci także studentów w WSFiP.

 

 

 

Ul. Cz. Tańskiego 5
Tel: 338297212
Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sekretariat pracuje od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 16:00

IOD Ryszard Tomanik

tel. +48338297243