Znajdź nas

Założyciel

Stowarzyszenie Inicjatyw Oświatowych w Bielsku-Białej (zwane dalej SIO) powstało w 1990 roku. Posiada osobowość prawną i działa na podstawie obowiązującego Prawa – Ustawa o Stowarzyszeniach. Jego siedzibą jest miasto Bielsko-Biała, a obszarem działania teren Rzeczpospolitej Polskiej.

Głównym celem SIO jest wyzwalanie i wspieranie inicjatyw społecznych dotyczących oświaty, nauki i wychowania, przyczyniając się do podnoszenia współczynnika skolaryzacji w regionie. Cel ten realizowany jest poprzez m.in.:

 

  • tworzenie i prowadzenie własnych placówek oświatowo-wychowawczych różnego szczebla m.in. szkół podstawowych, gimnazjalnych, średnich, wyższych i studiów podyplomowych,
  • prowadzenie działalności oświatowej w postaci m.in. kursów, odczytów, wykładów,
  • tworzenie fundacji i innych form wspierania inicjatyw, badań i prac podejmowanych w sferze oświaty, nauki i wychowania, ·
  • prowadzenie działalności wydawniczej,
  • prowadzenie szerokiej współpracy z instytucjami i organizacjami oświatowo-dydaktycznymi oraz naukowymi.

 

Wymiernym efektem realizacji celów SIO było założenie w 1991 roku Bielskiej Szkoły Menedżerów (BSM), będącej odpowiedzią na rosnące oczekiwania społeczne w zakresie edukacji ekonomicznej na poziomie szkoły średniej- liceum i Policealnego Studium Zawodowego.

Ul. Cz. Tańskiego 5
Tel: 338297212
Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sekretariat pracuje od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 16:00

IOD Ryszard Tomanik

tel. +48338297243