Znajdź nas

Historia

Bielska Szkoła Menedżerów (zwana dalej BSM) powstała w 1991 roku z inicjatywy Stowarzyszenia Inicjatyw Oświatowych w Bielsku-Białej. Była ona odpowiedzią na rosnące oczekiwania społeczne w zakresie edukacji ekonomicznej na poziomie szkoły średniej - Liceum i Policealnego Studium Zawodowego. Czekała na nią młodzież kończąca szkołę podstawową, zdająca maturę oraz dorośli chcący pozyskać tajniki bankowości, finansów, rachunkowości i handlu.

Chcieć to znaczy móc odnosi się przede wszystkim do założycielki Bielskiej Szkoły Menedżerów - Dyrektora – mgr Szarloty Bindy, która od początku stawiała na wysoki poziom nauczania, realizowany między innymi poprzez zatrudnienie wysoko wyspecjalizowanej kadry nauczycieli. Nauczyciele z wieloletnim doświadczeniem, metodycy, przedstawiciele banków - to kadra, która w oparciu o autorskie programy realizowała program kształcenia. O jakości i efektach nauczania świadczyła duża zdawalność absolwentów Bielskiej Szkoły Menedżerów na uczelnie wyższe. Początkowo BSM mieściła się w budynku Zespołu Szkół Mechanicznych i Elektronicznych, potem budynku przy ul. Dworkowej aż w wreszcie w 2000 r. przeniosła się do własnego, nowoczesnego i wybudowanego od podstaw budynku.

Obecnie uczniowie BSM mają możliwość edukacji w Liceum Ogólnokształcącym i Technikum Ekonomicznym. BSM nadal dynamicznie się rozwija wyposażając kolejne roczniki uczniów w kompetencje dopasowane do potrzeb społeczno-ekonomicznych oraz w wiedzę niezbędną do zdania egzaminu dojrzałości. Dla swoich absolwentów zapewniła też dalszą możliwość dalszej nauki w Wyższej Szkole Finansów i Prawa w Bielsku-Białej.

 

 

Ul. Cz. Tańskiego 5
Tel: 338297212
Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sekretariat pracuje od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 16:00

IOD Ryszard Tomanik

tel. +48338297243